«Кофеин» з в у к о з а п и с ь
Студия Новости mp3 Гостевая книга Контактная информация English
 
 
События
Шутки
Архив
 

 

Две недлинных сказки
Две недлинных сказки
ГуляйГород - GG
ГуляйГород - GG
Полювання на Пісню 2015
Полювання на Пісню 2015
Сказочка про яйцо
Сказочка про яйцо
NoveMore. Дороги
NoveMore. Дороги
Пісні Трьох Морів. Shopping Hour
Пісні Трьох Морів. Shopping Hour
Театральні роботи
Театральні роботи
Марія Бурмака Тінь по воді
Марія Бурмака Тінь по воді
Представте себе
Представте себе
Illaria. 13 місяців
Illaria. 13 місяців
BeTwins
BeTwins
Jazz с Алексеем Коганом
Jazz с Алексеем Коганом
Kofein for Eurovision
Kofein for Eurovision
Радість
Радість
Увидимся
Увидимся
Amor
Amor
Дитячий альбом
Дитячий альбом
Марія Бурмака / Пітер Ярроу
Марія Бурмака / Пітер Ярроу
По-вільно
По-вільно
Не забувається любов
Не забувається любов
Sunce Вітер
Sunce Вітер
Назавжди
Назавжди
Спи моє сонечко
Спи моє сонечко
Blaxta Boy "В Африке"
Blaxta Boy "В Африке"
Svet & Tanya Sha «Ten Step Journey»
Svet & Tanya Sha «Ten Step Journey»
Записки юного врача
Записки юного врача
Джазовые портреты
Джазовые портреты
Voices from My Soul
Voices from My Soul
Тепер і Потім
Тепер і Потім
Shopping Hour
Shopping Hour
Кофеин. Тартак. Гуляйгород
Кофеин. Тартак. Гуляйгород
Lotus feat. Rosava
Lotus feat. Rosava
Оцетні стандарти
Оцетні стандарти
Перший комерційний
Перший комерційний
В джазе только девушки – 2
В джазе только девушки – 2
Україно, вперед!
Україно, вперед!
F5
F5
Зелене
Зелене
BraviBelli
BraviBelli
Аби Музику Слухали
Аби Музику Слухали
Музыкальный магазин Robik-Music

 

   

Shopping Hour - The Worldest Music | 03.02.2007


Tracklist

1. Intro
2. Love
3. Between Mа and Mо
4. Telynka_Continental(Part I)
5. Bela|Crvena
6. Some Coffee In
7. Dam-m-m
8. Ne Kuny Me
9. Melele
10. Lola Bye
11. M.J. Disco
12. Isn’t She Wild?
13. Telynka_Continental(Part II)
14. Savoir Aimer
15. Die Trennung

Special Guests:
Svetislav Grbich – vocal (5, 7), voice samples (15)
Ruslan Pashins`kyy – telynka (4, 13)
Reza Abai - gheychak (5)

Tanya Sha – keyboards, string arrangements
Genadiy Sidorov – guitars (3, 6, 9, 14), drums programming, remix (13), noise tracks
Olena Lvova – vocal (3), back vocal (10)
Olga Neka - vocal (10)
Dimitri – vocal (14), rap (3, 6)
Pavlo Stolbov – piano (12)
Olexandr Beregovs‘ky – percussion (12)
Igor Chernov – clarinet (3, 9)
Armen Kostandyan – duduk (8, 10)
Petro "Petruccio" Yakovcheko – trumpet (6)
Roman Soluk – sopilka (12)
Andriy Makarenko – back vocal (4)
Olexandr Kubyshkin – back vocal (5)
Julia Berezovskaya - voice samples (6, 12)
Olena Yakovleva - voice samples (15)
Yuriy Akop – voice samples (1)

DL001

(C) & (P) 2006 D.L. Lotta Ukraine
Distribution: Gold Lion
+38(032)2330203
office@goldlion.lv.ukrtel.net

*

Український лаунж живий – і до нього докладаються українські жінки.

Про це свідчить альбом «Shopping Hour», робота над яким щойно закінчилась у студії Кофеїн. Головна концепція належить композитору та аранжувальнику Тані «Ша» Шамшетдіновій, й саме вона стала музичним продюсером проекту.

«Ідея створити годинний альбом приємної для існування музики виникла не одразу. Спочатку потроху збирались треки, в яких поєднувалось східне й західне, стародавнє й сучасне. Потім прийшла назва - «Shopping Hour», тобто, година для прогулянки по крамницях. Звісно, як справжня формалістка, я мала зробити рівно годину музики. Тепер альбом можна використовувати замість годинника.
До речі, в альбомі відсутні паузи. Кожний трек поєднується з наступним за допомоги якогось міського шуму, наприклад, гуркоту вантажівки, поліцейської сирени або потягу метро. А в одній композиції ми використали записи з «чорних скриньок» американських літаків».

Свій слоган - «The worldest music» - музика альбому виправдовує 100-відсотково. У композиціях звучать арабська та далекосхідна перкусія, вірменський дудук, іранський гейчак, українська телинка та сопілка; можна почути 8 мов, серед них турецьку, малагасі та хінді. В альбомі використано сербську, македонську та українську народні пісні.

Робота над альбомом тривала понад 2 роки. Основні дії – накопичення, зведення, майстеринг - відбувалися в Києві завдяки звукорежисерам Юрієві Акопу та Андрієві Макаренку. Однак, гейчак був записаний в студії «Афтабе Аламтаб» у Тегерані.
Загалом же, у створенні альбому взяли участь 20 творчих особистостей, серед них відомі київські музиканти: співачки Ольга Нека та Олена Львова, піаніст Павло Столбов, барабанщик Олександр Береговський, трубач Петро «Петручіо» Яковченко, саксофоніст та кларнетист Ігор Чернов, виконавець на дудуку Армен Костандян, гітарист Генадій Сидоров. Спеціальні гості проекту – Светіслав Грбіч (спів), Дімітрій (реп), Реза Абаї (гейчак) та Руслан Пашинський (телинка).
Оформлення обкладинки було створено добре знаною серед прогресивних харківських дизайнерів Оленою Соломадіною.

Проект був здійснений за підтримки об‘єднання «4-ий блок» (м. Харків), Центра Сучасного мистецтва (м.Харків), продюсера Віталія Бармашина та лейблу «Direct Distribution» (м. Київ).

*
Intro
Як казав хтось розумний, головне – це епіграф, бо з ним твір виглядає солідніше. Якщо не можете знайти епіграф, який би пасував вашому витвору, напишіть власний. Ша так і зробила. Аби ввести слухача у потрібний настрій, диск починається з суміші міських шумів, дуже симпатичного петча, знайденого у Access Virus і пропозиції «Let’s go shopping!», яку люб’язно погодився виголосити звукорежисер Юрій Акоп, що він зводив більшість речей Shopping Hour.

2. Love
Досить старенький танцювальний трек, натхненний індійськими наспівами. Заводний intelligent-house із джазовою імпровізацію, яку Ша заграла на улюбленому програмному electric-piano EVP. Окремого настрою треку додають семпли “I love you” і “Do you love me too”, вимовлені із неповторним ліризмом поміркованого німецького порно.

3. Between Mа and Mо
Пісня, вочевидь, має етнічне забарвлення, хоч і важко сказати, яке само... Dimitri на початку треку читає реп рідною (і сильно призабутою) мовою малагасі, Ігор Чернов своїм кларнетовим соло створює атмосферу такого собі “кляйзмір-бенду”, Олена Львова співає щось близькосхідно-стурбоване. При цьому такий лаунж-коктейль слухається доволі лірично.

“Between Ma’ and Mo’ ” має ще і “побічну дитину” – трек “Конячка” , який до альбому не увійшлов, проте мав неабиякий успіх після розсилання друзям електронною поштою. Геннадій Сидоров зробив цей мікс, використавши “невдалі” дублі Львової і знайдені у мережі зоо-аудіо-файли. Результат вийшов цікавий – Оленка після прослуховування “Конячки” деякий час провела на підлозі від реготу:).

4. Telynka_Continental (Part I)
Композиція демонструє можливості карпатської телинки. На цьому духовому інструменті (лише дві дірки, а скільки варіантів!:) заграв Руслан Пашинський. Йому «підспівує» диктор новин з, нажаль, невідомої нам турецької радіостанції. Чудові беки заспівали Олена Львова і Андрій Макаренко.

5. Bela|Crvena
У цій пісні вперше на диску з’являється Светіслав Ґрбіч – суттєва постать у проекті.
Цей приємний молодий чоловік дуже збагатив проект наспівами рідних Балкан (він серб), хоча у даному випадку пісня була македонська. Наспівана Светіком як демо-варіант, вона потрапила у руки звукорежисеру Юрієві Акопу, що возив її у Тегеран, аби записати ґейчак, і назад у Київ, аби звести записане докупи. Отже, пісня має іранську візу:). Зображав з себе хор тибетських ченців друг студії «Кофеїн» Олександр Кубишкін. Особливо хочеться зазначити, що назва «Bela|Crvena» не має жодного стосунку до футбольної команди «Спартак-Масква». Подробиці щодо запису тут.

6. Some Coffee In
Давня композиція (приблизно 2004 рік), що лежала у шухляді, чекаючи свого часу. Досить легкий біт, північно-африканські мотиви, французький фристайл хлопця на ім’я Dimitri і високі ноти труби Петра Яковченка. У суміші виходить щось на зразок передспекотного ранку у Тунісі чи Алжирі, де повітря просякнуте запахом кавових зерен і ви замислюєтесь, а чи не прийняти цього напою і всередину? «Would you like some coffee in?» - питає Юлія Березовська, чим, до того ж, забезпечує реверанс Shopping Hour у бік студії, де було записано проект.

7. Dam-m-m
Ще один привіт Індії із її різнобарв’ям. Не знав хлопець, зі співу якого починається композиція, що його мантра про Крішну і Раму опиниться нагорі хаусного біту із електроклешевим басом. Щоправда, все закінчується добре, саксофоновий риф додає треку м’якості і ремінісценцій до стилістики Buddah Bar. Проте, мабуть, саме цей трек - найжорсткіший на диску.

8. Ne Kuny Me
Згадуваний вище Светіслав Ґрбіч приніс Ша одну зі своїх улюблених сербських народних пісень. «Не кляни мене, не свари мене, мамо / Не питай мене про мою долю». Сумний наспів оздоблений перкусійним лупом на дарбуці, арфою і струнними. Також значне місце у треку посідають справжні записи з «чорних скриньок» загиблих літаків. У середині пісні, окрім того, можна чути переговори по рації американських вояків у В’єтнамі. Коли знати про всі драматичні історії, що стоять за звуковими файлами, використаними у пісні, і усвідомлювати, що то, напевне, були останні слова, вимовлені людиною, продирає мороз по шкірі. Светіслав каже, що довів цим записом кількох знайомих до сліз. Окреме спасибі Арменові Костандяну, який грав на дудуку.

9. Melele
Афро-південно-східна гостра страва із краплею нервових французьких парфумів. Співає чоловік з «Deepest India», грає на струнному інструменті хтось з «The Heart of Africa», при цьому французька пані скаржиться на свої проблеми. Попри змальовану картину інтернаціональної психлікарні, трек дуже цілісний і енергійний. На кларнеті грав Ігор Чернов.

10. Lola Bye
Данина українському фольклору, народна пісня, відома як «Ой, гей!». Однак, заспівана Олею Некою без сумного тексту («Ой, хто горя не знає, хай мене спитає») стала більш схожа на якісь османські чи балканські співанки. Чому, до речи, сприяє і дудук Армена Кастандяна. Бек-вокальні треки (і створення балканського пафосу наприкінці) – Олена Львова.

11. M.J. Disco
Іноді дуже дивними бувають долі пісень... Ця починалась як чернетка для рекламного ролику одного з великих пивних виробників. Згодом Ша сказала, що таке і самій згодиться, і додала настрою диско у старий мікс, аби всіх “ковбасило”. Авторка, на щастя, не розуміє значення більшості вербальних семплів, що звучать на її диску, але це не стосується інтернаціонального імені Марії Іванівни, яке у «MJ Disco» невідома дівчина вимовляє на хінді.

12. Isn’t She Wild?
З цієї композиції, можна вважати, проект і розпочався. Якось наш давній знайомий, піаніст Павло Столбов і його колега перкусист Олександр Береговський відвідали Єгипет. Сашко привіз нову дарбуку, а Павло – зо два диски тамтешньої музики. Один з них дав Ша, аби вона подивилася, чи можна з цього щось зробити. Та почала, а зупинитися вже було важко. Семпл якогось місцевого виконавця (шкода, забула подивитися ім’я) став приспівом ейсід-джазового треку. Столбов – заграв на електрик-піано, Береговський – на новій дарбуці, до того ж, у “Кофеїн” вони притягли знаного сопілкаря Романа Солука, який зімітував вірменський дудук на кларнеті одному йому відомої конструкції. У повітрі якось сама собою з’явилася назва – єгипетський хлопець співав щось співзвучне до фрази «Isn’t She Wild?». Це допомогла підкреслити Юлія Березовська, наш улюблений семпл-донар. Велика дяка Павлові та Олександру: ви не знали, що увімкнули дещо у розетку…

13. Telynka_Continental (Part II)
Руслан Пашинський, відвідавши “Кофеїн”, залишив по собі так багато яскравого матеріалу, що більшість не вмістилося у першу версію треку. Природна українська заощадливість підказала зробити до «Telynka Continental» «Part II». Цей напівремікс вийшов позбавленим acid/smooth-джазових сентиментів – автор Геннадій Сидоров, згадавши старі часи, написав дещо подібне до трансу кінця 90-х.

14. Savoir Aimer
Цей трек маємо на диску завдяки наполегливому бажанню Ша. Dimitri, зайшовши до «Кофеїну», у якості жарту записав улюблену французьку пісню a cappella. Керівниця «Shopping Hour», почувши її, сказала «хочу». Що тут поробиш… Пісня, проте, дуже красива, та й Dimitri, коли співає, порушує питання – а навіщо йому реп?

15. Die Trennung
Якщо всі попередні треки поєднуються шумами сучасних міст, де змішуються технології і давні культури, ця, остання, фактично відбувається під їх акомпанемент. Фортепіанна п’єса Ша (а вона і на таке здатна) розповідає історію прощання двох людей. Вона читає йому розділ з тлумачного словника про те, що таке прощання/розставання, а він їй – поетичний уривок з Чарльза Буковські на ту ж тему. Драматично, красиво, трохи сумно… Аж поки ми не чуємо прохання «відійти від дверей» потяга...

   
 
Designed by
к началу страницы